6. Sınıf Sosyal Bilgiler İNSANLARI SEVİYORUM Etkinliği Cevapları sayfa 126,127

Sponsor Bağlantılar

6. Sınıf Evren Yayınları Sosyal Bilgiler İNSANLARI SEVİYORUM Etkinliği 

Yukarıdaki bayrakların fuar girişinde yer alması ne anlama gelmektedir? Ülkemizde düzenlenen olimpiyatlar, ülkemize ve diğer ülkelere neler kazandırır?
Olimpiyat yarışmalarına katılan ülkeleri temsilen bayraklar asılmıştır. Ülkemizde düzenlenen olimpiyatlar ile kültürel ve ekonomik açıdan faydalanır. Ülkemizin tanınması ve turizmin hareketlenmesine ve ülkemize döviz bırakarak ülkemize ekonomik katkı sağlanmaktadır.

Sizce farklı milletlerin sporcuları arasındaki sosyal etkileşimden başka hangi kazançlar ortaya çıkar?
Ülkemize gelen sporcular kültürümüzü tanımış oluruz. Beraber geldikleri ekiplerin ülkemizden yaptıkları alışverişler ile ekonomik katkı sağlarlar.

Dünyanın en önemli organizasyonlarından olan Formula 1 (F1) yarışlarının bir bölümünün İstanbul’da yapılması ülkemiz için önemli katkılar sağladı. Sizce bu katkılar neler olabilir?
Formula 1 yarışları dünyanın dört bir yanından gelen izleyicileri ile tanıtımın yapılmasının yanında yapılan alışveriş ve bıraktıkları döviz ile ekonomimize katkı sağlamış olurlar.Ekonomik ve kültürel katkıdır.

Sponsor Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan 6. Sınıf Sosyal Bilgiler İNSANLARI SEVİYORUM Etkinliği Cevapları Başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.